KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14378356

nr 1437 8356

Arnold Eres

(1917-1986), Sverige

Signerad, daterad 1965, landskap. Blandteknik, bildmått: 37x48cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm

Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.

måndag 13 december 2021
kl 18:18:29

Arnold Eres

Läs mer om Arnold Eres